За матеріалами PowerTechnology
Вторгнення росії в Україну швидко розпалило бажання по всій Європі відключити країну-агресора від енергетичних систем. У політиці та серед громадськості європейці почали підтримувати енергетичну незалежність від росії. За останні кілька днів цей поворотний момент спричинив перші зміни в енергетичній політиці.
У проекті повідомлення ЄС про ціни на енергоносії, зазначається: «З огляду на історично низький рівень сховищ газу в ЄС та проблеми безпеки постачання, пов’язані з низьким рівнем дебету в газопроводах зі Сходу, ми є свідками зростаючої газової кризи. ЄС залишається дуже залежним від імпорту енергії для виробництва електроенергії та опалення».
Нещодавно президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зустрілася з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, щоб обговорити можливі заборони на імпорт російського газу. Блок вже вирішив припинити SWIFT-платежі Росії, перешкоджаючи легкій торгівлі нафтою.
Тепер план Європи включає пропоновані дії, спрямовані на знешкодження впливу Росії всередині блоку, такі як діверсифікация поставок газу та новий законопроект про енергію для збільшення розвитку відновлювальних джерел енергії! Будь-яка диверсифікація газу, здійснена цього року, буде залежати від джерел у США та країнах Західної Азії. Однак наразі в Європі не вистачає терміналів СПГ (стисненого природнього газу), щоб легко нарощувати свій закородонний імпорт.
Підготовка внутрішньої політики до розриву з російською енергетикою
Будівництво першого в Німеччині терміналу СПГ розпочнеться в Брунсбюттелі на північно-західному узбережжі країни вже цього року. Державний банк KfW, німецька енергетична компанія RWE і голландська компанія Gasunie вже підписали меморандум про взаєморозуміння щодо проекту. Gasunie буде керувати терміналом, який спільно належить німецькій державі.
З 2024 року термінал буде регазифікувати до восьми мільярдів кубометрів СПГ на рік. Це приблизно 140 мільярдів кубометрів газу, що імпортується Німеччиною щороку. Будівництво також потребуватиме значних інвестицій у трубопроводи, оскільки термінал знаходиться в 80 км від магістральної газової мережі Німеччини.
Віце-канцлер Німеччини та федеральний міністр з питань економіки та боротьби з кліматом Роберт Хабек сказав: «За допомогою терміналу СПГ у Брунсбюттелі ми відреагуємо на останні геополітичні події. Ми повинні зменшити залежність від російського газу. Термінали СПГ допоможуть підвищити безпеку постачання в Німеччині та Європі.
У той же час ми готуємося до майбутнього, проектуючи термінал таким чином, щоб зелений водень або похідні водню, такі як аміак, можна було імпортувати пізніше».
Хабек також говорив про майбутній закон, який гарантує, що комунальні підприємства заповнять свої сховища газу до початку зими. Він сказав, що Німеччина купує половину споживаного вугілля в Росії, і що уряд незабаром також може вимагати від електростанцій складати запаси вугілля до зимового зростання цін.
Трансформація енергоміксів
У Бельгії міністри почали дискусії щодо відстрочення виходу країни з ядерної генерації. У 2003 році країна прийняла закон про припинення ядерної генерації до 2025 року. Тепер уряд заявив, що вторгнення в Україну змінило ситуацію.
Міністр енергетики Тінне Ван дер Стратен заявила, що вони були готові відмовитися від ядерної енергетики. Проте бажання мінімізувати імпорт російських енергоносіїв змусило уряд розглянути можливість продовження терміну служби своїх ядерних реакторів. Уряд Бельгії заявив, що прийме рішення після того, як оператор мережі Elia представить звіт про потенційні наслідки відключення атомної електростанції.
Якщо зупинка атомної електростанції відбудеться, зняття з експлуатації першого бельгійського реактора почнеться в жовтні.
У той же час французька енергетична компанія Engie попередила, що відключення російського газу призведе до зростання цін наступної зими. Перед вторгненням Росії в Україну президент Франції Еммануель Макрон оголосив про будівництво шести нових атомних станцій для забезпечення енергетичної незалежності. Будівництво розпочнеться у 2028 році.
Останні новини
Читайте також
Категорії
Архіви