У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ПОБУДУЮТЬ НАЙБІЛЬШУ В ЄВРОПІ СИСТЕМУ НАКОПИЧЕННЯ ЕНЕРГІЇ

23 ГРУ 2021


Британський Департамент бізнесу, енергетики та промислової стратегії (BEIS) видав дозвіл на створення найбільшої в Європі системи накопичення енергії (СНЕ) на основі акумуляторних батарей потужністю 320 МВт та місткістю 640 МВт-год.

Існують різні технології систем накопичення енергії: механічні, електро-хімічні, електричні, хімічні і термальні. Найбільш поширені з них ­—  механічні та електро-хімічні. Механічними називають рішення для гідроакумулюючих електростанцій, але їх можуть застосовувати тільки на певних географічних ландшафтах. Найбільш популярними для СНЕ електро-хімічного типу є літій-іонні батареї.

Проєкт реалізує енергетична компанія InterGen з Шотландії. Для порівняння, найбільша СНЕ, яка сьогодні працює в Великобританії, має місткість 75 МВт-год. Систему вартістю 200 мільйонів фунтів стерлінгів побудують в логістичному парку DP World London Gateway, розташованому на березі Темзи в Ессексі. Цей гігантський накопичувач, який, за словами компанії, можна буде розширити до 1,3 ГВт-год, буде підтримувати енергосистему та її безпеку. Будівництво планують почати у 2022 році, а в експлуатацію об'єкт введуть у 2024 році. За даними Clean Horizon Consulting, в Європі на ринку накопичення енергії лідирують такі країни (дані на квітень 2020 року):

  • Великобританія з обсягом 850 МВт встановленої потужності та 1894 МВт анонсованої потужності.

   

  • Німеччина – 428 МВт і 109 МВт.

       

  • Франція – 137 МВт і 248 МВт відповідно.
  • В Угорщині, Чехії, Сербії, Словаччині та Польщі ринок накопичення тільки починає набирати обертів, але в цих країнах вже існують правила приєднання подібних систем до мережі та механізми винагороди економічної участі СНЕ на ринку електроенергії.

35 європейських країн об'єднані в єдину мережу ENTSO-E (Energy Network Transmission Services Operator). Транскордонні відносини в загальноєвропейській мережі врегульовані директивами ENTSO-E. Водночас кожна країна має свої особливості функціонування ринку. Важливо підкреслити, що ці особливості написані у внутрішніх нормативно-правових актах і, при цьому, не суперечать загальним правилам європейської системи. З метою сприяння розвитку ринку, кожна країна самостійно вибирає свій шлях розвитку, механізми підтримки, стимулювання та гарантії для забезпечення інвестиційної привабливості проєктів будівництва нових СНЕ.


Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook