Декілька шотландських компаній ініціювали проєкт з виробництва зеленого водню у порту Кромарті-Ферт з використанням електроенергії від офшорних вітроелектростанцій. Частину цієї енергії використовуватимуть для виробництва віскі на заводах в окрузі Хайленд.
Такий план є частиною Водневої програми Північної Шотландії, яка спрямована на виробництво, зберігання і розповсюдження водню в регіоні та інших частинах Великобританії та Європи.
Це працює так: в порт Кромарті-Ферт надходить електроенергія від розміщених неподалік морських вітряків, де розташовані електролізер і сховища водню. Звідси водень розподіляється до споживачів та експортується.
Взагалі-то цей порт вже вважається водневим хабом, тому що, окрім самостійного виробництва водню, його ще й успішно імпортують. Нещодавно норвезька компанія Gen2 Energy підписала меморандум про взаєморозуміння з Кромарті-Ферт для експорту «зеленого» водню з Норвегії на енергетичний ринок Великобританії. Саме тому можна в країні розраховують на безперебійне постачання «чистого» палива клієнтам, які бажають перейти на використання водню.
Проєкт з виробництва водню в Шотландії фінансується з приватних джерел такими компаніями, як Scottish Power, гігантами напоїв Glenmorangie, Whyte and Mackay, Diageo і Pale Blue Dot Energy. Доставка зеленого водню компаніями Glenmorangie, Whyte, Mackay і Diageo дасть їм можливість декарбонізувати опалення своїх винокурень і солодовень, які розташовані недалеко від затоки Кромарті.
Все це стане можливим, якщо використовувати водень замість викопного палива для генерації енергії. Вона необхідна для виробництва пари в процесі дистиляції.
Ще одна винокурня Bruichladdich, яка розташована на шотландському острові Айла, планує до 2025 року повністю відмовитися від використання газу при виробництві односолодового віскі та сухого джину. Замість газу виробництво буде використовувати енергію вітру, припливів та електроліз води. Це дозволить зробити процес дистиляції вуглецево-нейтральним.
Всього на острові Айла працює дев'ять винокурень, які в сукупності спалюють 15 мільйонів літрів нафти щорічно. Відповідно, на душу населення цього острова припадає максимальний в Шотландії вміст СО2.
У найближчі роки планується розробити до 15 нових морських вітроенергетичних об'єктів. Воднева програма Північної Шотландії є прикладом співпраці та регіональних інновацій в області водню, необхідних для реалізації значного економічного та екологічного потенціалу, який водень представляє в Шотландії.
Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook
Останні новини
Читайте також
Категорії
Архіви