ПРОСТІ СПОСОБИ ЗРОБИТИ СВІЙ БУДИНОК ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИМ. ЧАСТИНА 1

01 ВЕР 2021


Smart house, розумна оселя, енергоефективний будинок – його можна називати по-різному, але суть одна: це будівля, в якій підтримується оптимальний мікроклімат, при цьому споживання різних видів енергії від сторонніх джерел знаходиться на низькому рівні у порівнянні зі звичайними спорудами.

Переваги енергоефективного будинку

Енергоефективний будинок значно заощаджує кошти своїх власників – можна скоротити витрати до 50 % на комунальних платежах, зокрема, електроенергії, опаленні, гарячій воді. Енергоефективний будинок заощаджує природні ресурси, підвищує комфорт мешканців шляхом покращення температурного контролю. А також такий будинок значно знижує викиди СО в атмосферу, роблячи таким чином свій внесок в майбутнє.

В чому різниця між енергоефективним та пасивним будинком?

Нещодавно ми писали про пасивні будинки з нульовими викидами, але це не одне й те саме.

Отже, як їх відрізняти 

Енергоефективний будинок — це споруда, в якій витрати, пов'язані зі споживанням енергії, в середньому на 30 % менші, ніж у звичайному будинку. Енергоефективність можна визначити за коефіцієнтом сезонного використання теплової енергії – Е.

Е <= 110 кВт•год /м²/ рік – це звичайний будинок;

Е <= 70 кВт•год /м²/ рік – енергоефективний;

Е <= 15 кВт •год /м²/ рік – пасивний.

Тепер хочемо розказати, як зробити будь-який будинок енергоефективним без кардинального перепланування та масштабних будівельних робіт.

Отже, прості кроки на шляху до енергоефективності вашої оселі!

Крок 1. Поставити вікна для збереження електроенергії

Велике значення для енергоефективності будинку мають вікна, тому що через них проходить велика кількість тепла. Використання при спорудженні будинку вікон, що зберігають тепло, дозволить заощадити 3050 % тепла.

Алюмінієві рами краще замінити на вінілові, вони стійкіші до теплопередачі. Краще за все встановлювати дво- або трикамерні вікна, заповнені аргоном, який є ефективним ізолятором. Також бажано тонувати скло. Це також один зі способів теплоізоляції приміщення. У холодну пору року треба частіше відкривати жалюзі.Освітлення будинку сонячним світлом на 100 % безкоштовне!

Крок 2. Розумні жалюзі

Можна встановити розумні жалюзі із сонячними батареями. Стандартне вікно, оснащене таким пристроєм, може генерувати до 100 кВтгод на місяць. Звичайно ж, на цю цифру впливає погода і пора року. Розробники стверджують, що в літній період такі жалюзі можуть повністю забезпечити жителів необхідною кількістю електроенергії.

Крок 3. Подвійні двері

У цьому питанні по допомогу необхідно звернутися до професіонала – щоб уникнути небажаних проміжків і, як наслідок, втрати тепла. Слід віддати перевагу подвійним дверям з максимальною теплоізоляцією і обробити їх герметиком по периметру.

Крок 4. Теплоізоляція

Щоб конструкція будинку не віддавала досить великий відсоток тепла, в енергоощадних будинках стіни, підлогу, стелю і фундамент покривають ефективною теплоізоляцією, яка здатна зводити до мінімуму тепловтрати будинку. Теплоізоляція проводиться зовні будинку (внутрішня вкрай небажана), тому що це значно знижує термічну інертність приміщення. Таким чином завдяки зовнішній термоізоляції в холодну пору будинок максимально зберігає тепло, а влітку прохолоду.

Крок 5. Вентиляція

Енергоефективна вентиляція – система, заснована на припливно-витяжних установках з рекуперацією тепла. Рекуперація дозволяє утилізувати тепло або вологу, які є в приміщенні, і повторно використовувати їх. Таким чином, взимку ви отримуєте нагріте повітря, яке надходить ззовні, а також підтримується оптимальний рівень вологи. Без рекуператора розглядати вентиляцію з точки зору енергоефективності неможливо, тому що система буде постійно видаляти нагріте або охолоджене повітря, на яке вже витрачено енергію, оновлюючи великі обсяги повітря.

Крок 6. Опалення

Для максимального комфорту в холодну пору року будинок повинен бути обладнаний потужною системою опалення. Сучасні технології дозволяють використовувати кілька варіантів для отримання альтернативної енергії:

       сонячні батареї – хороший варіант для використання протягом всього року, як правило, вони встановлюються на похилому даху. Система підключається до опалення та використовується при достатній кількості світла, якщо сонячної енергії не вистачає, то вмикається система опалення;

       теплові помпи – прекрасна альтернатива газовому або електричному котлам. Тепло вона не виробляє, а бере енергію повітря з вулиці та землі й поставляє в теплому вигляді її в приміщення. Така помпа замінює кондиціонер, обігрівач і котел. Використання помпи втричі дешевше, ніж газовий або електричний котли.

       дров'яний котел сучасного виробництва, що працює на палетах, дрібному твердому паливі і дерев'яних гранулах. Дров'яний котел добре використовувати в будинках з великим споживанням газу або ж при його відсутності.

Це була перша частина матеріалу про те, як зробити свій дім енергоефективним. Наступного разу на вас чекає нова і дуже цікава порція порад на цю тему. Не пропустіть!


Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook