На початку червня 2020 року стартували ініційовані Гарантованим покупцем аукціони з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами. Їх проведення стало можливим завдяки змінам до Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, які ухвалив Кабінет Міністрів України.
Натепер підприємство провело вже вісім аукціонів. За їх результатами можна констатувати, що ринок двосторонніх договорів набирає обертів, та активність на ньому зростає. У торгах беруть участь все більше учасників, що створює конкурентне середовище та дозволяє частково реалізувати запропоновані об’єми електроенергії. За окремими позиціями Гарантований покупець продає до ⅔ виставлених обсягів.
Зазвичай до продажу пропонується базове навантаження (купівля-продаж здійснюється протягом всього торговельного дня) та блочні заявки для окремих годин доби в торговій зоні об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України. Періоди постачання – від декількох днів до одного місяця. Аукціон проводиться одночасно за декількома позиціями у режимі торгів коефіцієнтами. Таким чином покупці отримують можливість купівлі електричної енергії з дисконтом від ціни, яка сформується на ринку «на добу наперед» (РДН).
Перевагами аукціонів Гарантованого покупця, серед іншого, є гнучкий графік оплати – в залежності від графіка купівлі електричної енергії, а також менший комісійний збір на купівлю електричної енергії (половина від тарифу оператора ринку).
Загалом за підсумками аукціонів червня та липня підприємство реалізувало понад 274 тисячі МВт•год електричної енергії.
Костянтин Петриковець, директор Гарантованого покупця, пояснив: «Гарантований покупець проводить аукціони з продажу електроенергії за двосторонніми договорами в межах існуючої торгівельної стратегії, спрямованої на збільшення доходів державного підприємства».
Продаж електроенергії за двосторонніми договорами дозволяє задовільнити попит споживачів, зорієнтованих на стабільність та надійність постачання електроенергії. Реалізація товарної продукції за двосторонніми договорами дозволяє також зменшити обсяги її продажів як небалансів за мінімальними цінами.
«Кожен мегават електроенергії, не проданий як небаланси, покращує наш фінансовий результат. По-перше, тому що ціни на небаланси суттєво нижні, ніж на РДН. По-друге, розрахунок за електроенергію, продану як небаланси, може тривати місяцями. Тому ми й надалі продовжуватимемо проводити аукціони та укладати прямі договори з учасниками ринку на взаємовигідних умовах», – резюмумав керівник держпідприємства.
Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook
Останні новини
Читайте також
Категорії
Архіви