Гарантований покупець вивчає світовий досвід розвитку ринків електроенергії



25-27 листопада 2019 року у Києві відбувся семінар «Розвиток оптового ринку електроенергії», організований Проєктом Енергетичної Безпеки USAID. Метою заходу стало впровадження найкращих практик для торгівлі та моніторингу на оптовому ринку. Участь у заході взяли представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП),  державних підприємств «Гарантований покупець», «Оператор ринку», ПрАТ «НЕК «Укренерго», Енергетичної біржі Стамбулу (EXIST), Takasbank тощо. 

 

Гарантований покупець на семінарі представили Станіслав Сова, заступник директора з економіки, та Геннадій Іванов, заступник директора з торгівельних операцій. Вони детально розказали про роботу підприємства, особливості функціонування на етапі становлення, завдання та шляхи їх вирішення. 

 

Керівник Гарантованого покупця Костянтин Петриковець, фахівці підприємства разом з іншими учасниками семінару протягом трьох днів отримали змогу дізнатися про функціонування ринку в цілому, проаналізувати досвід іноземних колег щодо централізованої системи взаєморозрахунків, ринку допоміжних послуг, управління ризиками, ціноутворення тощо. 

 

Представники Стамбульської енергетичної біржі та Takasbank розповіли про ринок електроенергії Туреччини, його історію розвитку та ключові етапи формування. Учасники заходу дискутували про всі аспекти роботи ринку та досвід Туреччини, який може бути цінним для України, особливо під час становлення нового ринку.




Довідка

 

Агентство США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development, USAID) – незалежне агентство федерального уряду США. Відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. 

 

Проєкт енергетичної безпеки – п’ятирічний проєкт Агентства у сфері енергетики з бюджетом $85 млн. Головним завданням проєкту є технічна допомога Уряду України з метою посилення енергетичної безпеки країни, забезпечення доступною, надійною та безпечною енергією всіх українців шляхом створення й розвитку механізмів вільного ринку в енергетиці та інтеграції до енергетичних ринків ЄС. 

 


 

 

Приєднуйтесь до нас на Facebook, щоб дізнаватися про новини першими → http://bit.ly/GpOnFacebook