Реалізація електричної енергії в весняно-літній період
Впродовж останніх місяців Гарантований покупець збільшився обсяг реалізації електричної енергії за двосторонніми договорами на весняний та початок літнього періоду. Керуючись своєю торгівельною стратегією, та попри різноманітні фактори, підприємство успішно реалізувало за результатами аукціонів за двосторонніми договорами в 2023 році значні обсяги:
· березень 252 970 МВт·год ( 45% товарної продукції за місяць)
· квітень 368 020 МВт·год ( 62% товарної продукції за місяць)
· травень 449 764 МВт·год ( 48% товарної продукції за місяць)
· 25 діб червня 579 210 МВт·год ( 61% очікуваної товарної продукції за місяць)
Таких результатів вдалось досягти поступово нарощуючи обсяги реалізації з кожним місяцем, та вибудовуючи зрозумілі та прозорі умови для роботи з контрагентами. Для цього підприємством було проведено в цьому році вже 55 аукціонів, та укладено майже тисяча угод, з переможцями аукціонів.
При цьому, на електронних аукціонах в секторі двосторонніх договорів підприємство пропонувало значно більші обсяги електричної енергії. На успішність реалізації вплинули як суто ринкові фактори, так і військова агресія рф, обмеження «зеленої» генерації з боку ОСП (НЕК«Укренерго»). Ці фактори, так само як і зміна нормативної бази матимуть значний вплив і на подальшу успішність діяльності підприємства на ринку електричної енергії.
За оперативними даними (25 діб червня), в результаті успішно проведених електронних аукціонів підприємство в червні значно зменшило свою присутність на організованих сегментах ринку (РДН та ВДР). В червні 2023 більша частина електричної енергії підприємством (приблизно 85%) була успішно реалізована і лише 15% була продана ОСП, як небаланси.
При цьому, аналіз структури позитивного небалансу (за 25 діб червня) показав, що безпосередньо діяльність підприємства та ринкові фактори вплинули лише на 50% обсягів електричної енергії, що не були реалізовані на інших сегментах рину. Невиконання ОСП (НЕК «Укренерго») власних прогнозів обмеження «зелених» виробників стало причиною створення 44% позитивних небалансів Гарантованого покупця. Похибка прогнозування виробників стала причиною продажу ще 6%, від загального обсягу продажу позитивного небалансу.
Іншими словами, з 15% позитивних небалансів гарантованого покупця за 25 днів червня 2023 року лише 8,7% було наслідком не продажу на ринку через ринкову кон’юнктуру та значний профіцит.
Наостанок, хочемо вкотре звернутись до всіх журналістів та авторів постів. Аби уникнути неточностей просимо звертатися до держпідприємства за офіційним коментарем перед тим, як розповсюджувати неперевірену інформацію щодо діяльності підприємства. Команда «Гарантованого покупця» завжди відкрита до діалогу.
Останні новини
Читайте також
Категорії
Архіви